pondělí 23. listopadu 2015

Pilgrimage Vrindavan 2015, ve stopách Mistra - 5.den.

Svatební oslavy...

„On (Sri Krišna) se nikdy nenarodil. I Jeho narození je jen manifestací Jeho samotného. On byl a je stále přítomen."
-
Sri Swami Vishwananda

Cesta:
Den začal v trochu více uvolněné náladě, abishekamem ke Giridharimu.

Poté skupina navštívila chrám Jami Krishna, také známý jako Hukka Krishna. V chrámu každý den nabízejí Krišnovi hukka (dýmku). Říká se, že člověk může slyšet bublání trubek, když je nabízena, znamenajíc, že Krišna ji vlastně kouří.

Z chrámu se skupina přemístila do Ašrámu Neem Karoli Baby, kde lze nalézt jeho samadhi.


V noci začala první část třídenního svatebního obřadu pro dceru Swamini VishwaMohini Ma, s mnoha dekoracemi, jídlem a kirtanem.

Nejvýznamnější momenty:
Zde je několik dojmů z první ruky, které poukazují na několik zajímavých příběhů.

Kravský hnůj
Když jsme projížděli ulicemi Vrindavanu, pozorovali jsme indické ženy, kladoucí kravský hnůj, ve tvaru plochého chleba, sušit na zeď. Je zajímavé si povšimnout, že ženy používají kravský hnůje k mnoha účelům v domácnosti, jako je udržet hmyz daleko. Je také velmi dobrý vodič tepla a může být použit pro dezinfekční účely.


Neem Karoli Baba
Když jsme dorazili k samadhi Neem Karoli Baby, setkali jsme se s jeho synem, který nám řekl velmi zajímavý příběh. Jednou Baba chtěl cestovat vlakem, ale oni mu to nedovolili. V důsledku toho se vlak ani nepohnul. Jakmile si strojvedoucí uvědomil, kdo Baba je, prosil o odpuštění. Baba odpověděl, že by odpustil, pod podmínkou, že od té doby všichni svatí a sádhuové mohou jet vlakem zdarma. Říká se, že Baba je ztělesněním Hanumana, který představuje úplné odevzdání se a oddanost. 

Manželství
Swamini VishwaMohini Ma zpívala krásný kirtan, který hovoří o skutečném významu manželství. Ve skutečnosti to představuje spojení s Bohem, cestu, kdy můžeme najít Boha v našem partnerovi. V první den svatebních oslav je tradicí malovat hennou ruce a nohy, což si většina oddaných užívala během celého večera.
Pro více obrázků prosíme navštivte naši stránku na Facebooku:
https://www.facebook.com/SriSwamiVishwananda
----- 
A i naši byli u toho!


Požehnání se dostalo i kravičkám mandiru, ve kterém se byli poutníci podívat.Místní indické dívky malovaly krásné ornamenty na ruce a nárty nejen ženám.

Právě se tvořící zpravodajství česko-indického "rádia Vrindavan", které se můžete dočíst i na Facebooku:
  https://www.facebook.com/bhaktimargacz/?fref=ts

Žádné komentáře: