ATMA KRIYA YOGA (AKY) - učitelé u nás a termíny kurzů


Atma Kriya je nejsnadnější cestou k uvědomění si jednoty s celkem, neboť na cestě k realizaci Boha propojuje tělo, mysl a ducha. Atma Kriya připomíná, že vše je Bůh v každém čase a prostoru.
-
Šrí Svámí Vishwananda


Pro vaši další inspiraci můžete nalistovat mezinárodní webové stránky Atma Kriya Yogy, zde:
http://atmakriya.org/
Více informací o těchto technikách, které byly díky Milosti Mahavatára Babajiho prostřednictvím Šrí Svámího Vishwanandy předány světu, naleznete také na stránkách Bhakti Margy Česká republika: http://bhaktimarga.cz/atma-kriya-yoga/
nebo na stránkách Svámího Vishvabaladharanandy, který je zemským Svámím pro Českou republiku a Slovensko, a zároveň také jejím učitelem: 

O tom jak se stát sádhakem - praktikujícím Atma Kriya Yogu - vás rádi informují a do technik zasvětí na svých kurzech naši učitelé v České republice a na Slovensku:

Česká republika:

SVÁMÍ VISHWABALADHARANANDA

Kontakt: http://www.vishwabaladharananda.org/uceni/atma-kriya-yoga/

******

YADHAVA
Má rodinu (ženu a dvě děti), svoji práci (učitel hudby a angličtiny) a bydlí na vesnici blízko Mělníka (Kokořínsko).
Vzkazuje: 
"Mám velkou radost, že máme nyní v Čechách možnost šířit posvátné techniky Atma Kriya Jógy. Jsem totiž přesvědčen o tom, že AKY je obrovským požehnáním na naší duchovní cestě, na cestě k bezpodmínečné lásce a seberealizaci. Těším se na kohokoliv z vás :-)."
A teď to hlavní...

Nejbližší termíny: 
3. - 4.12.2016 Střemy (kurz AKY)
11. - 12.2.2017 Střemy (kurz AKY)

Kurzy: Též individuálně. Jakmile budete mít někdo zájem, prosím, ozvěte se a dohodneme se na nejbližším, vzájemně možném termínu kurzu. Kurz je možné také naplánovat na vícero kratších setkání místo dvoudenního kurzu.
Bude-li skupinka, rád dojedu kamkoliv (pomůžete-li s organizací - s prostory, dostanete slevu :-))

Kontakt: yadhava@atmakriya.org ,yadhava@seznam.cz

******

BHAGESRI
Pobývá nyní dlouhodobě v Indii.

******

JAGADISHEN
Dohlíží nyní na všechny své studenty z Vaikunty.

******
 

BHAVATARINI
Je mnoho lamp, ale světlo je jenom jedno. Je mnoho cest, ale všechny cesty vedou k jedinému, k lásce. Energie lásky je nejmocnější energie, kterou člověk může zažít, používat a která nikdy nezanikne.

Na počátku mého hledání, byla touha po poznání, touha po něčem, co Vám v životě chybí a ta mě dovedla až k posvátným technikám Atma Kriya Jógy. 
Ptáte se sebe, proč zrovna toto cvičení, co to je?
Je to cesta, která vám může pomoci pochopit Vaši vlastní podstatu, je to způsob života, pro mne to bylo nalezení odpovědí na mé otázky a pochopení, že už není potřeba nic hledat, protože jsem vše našla díky Atma Kriya Józe.
Mé jméno je Jarmila Bartošová a narodila jsem se v srpnu roku 1962. Tudíž mi bylo v roce 2012 krásných 50 let. Jsem šťastně vdaná a mám dvě krásné dospělé dcery, které jsou s mým manželem pro mne velikou radostí a darem, který jsem obdržela.
Díky cvičení AKY se mi podařilo otevřít své srdce, začít se mít ráda a mít ráda vše kolem nás. Vidět kolem sebe Božskou jedinečnost, vše, co bylo Stvořitelem stvořeno. Dary, které dostáváme od našeho Stvořitele, bohužel vnímáme jako samozřejmost. Ale díky AKY mi bylo umožněno, abych začala vše kolem sebe vnímat s pokorou a vděčností. Otevřít své srdce.
Pojďte zažít vlastní zkušenost na cestě sami k sobě. Díky posvátným technikám AKY Vám nabízím cestu k Vašemu srdci a způsob jak utišit Vaší mysl. Díky našim mistrům a učitelům Babajimu a Svámímu Vishwanandovi je toto možné a reálné.
Není důležité, co jsem byla dříve, důležité je teď, důležité je, jak je Vaše srdce otevřené a vnímavé.

Termíny kurzů: individuálně nebo skupinka
Místo konání - v Pyramidě v Andělské Hoře u Liberce nebo kdekoliv, kde bude Vaše duše spokojená. Dáte-li mi důvěru, bude mi velkým potěšením se s Vámi setkat a posvátnými technikami Vás provést.
S láskou Bhavatarini

Nejbližší termíny:


Kontakt: 
bhavatarini@atmakriya.org
Telefon: 00420 731603984


******


MANJURI
Už z dětství si pamatuji, jak moje duše toužila poznat Pravdu. Nikdy jsem nebyla takzvaně duchovní, v naší rodině jsme k tomu nebyli vedeni. Nicméně tato touha se ozvala znovu pokaždé, když se ve mně, ve světle vlastního poznání zbortil pilíř pravdy, na kterém stála moje identita. Ten byl vystavěn výchovou, učiteli ve škole, či přijetím názorů z knih, nebo od mých přátel. Avšak tohle mnohdy bolestné nahrazování starých pravd, pravdami novými, mělo své ALE. Zřetelně jsem si uvědomovala, že i tato moje nová poznání nejsou tím, co jsem hledala. Jasně jsem viděla tu pomíjivost. Moje nové pravdy, kterým jsem věřila v určitém období mého života, zcela pozbyla platnost během několika let, měsíců a týdnů, v závislosti na tom, jakými zkušenostmi jsem prošla a jakým zkouškám jsem byla vystavena. Dnes už vím, že přesně do tohoto bodu jsem se měla dostat. Ano, takto by se dal prožít celý život, a přesto by to v mých očích bylo zbytečné. Ačkoli viděno z jiného úhlu pohledu, i při tomto způsobu žití, kdy nelpíme na starých pravdách a jsme ochotni se měnit, se můžeme vyvíjet. Ale já jsem v tomto způsobu života viděla velké omezení. Nejhorší noční můrou byla pro mě představa, že jednou, až se mé dny naplní, si uvědomím, že jsem nedokázala jít dál. Dál, než kam dosáhnou „moje“ pravdy, které nejsou trvalé a které se mění s léty, s životy.

V tomto období prázdna, kdy to staré už nefunguje, byla přítomná pouze upřímná touha po Absolutní Pravdě, po takové, kterou působení času neobrátí v prach. A Bůh mi seslal do cesty Atma Kriyu. Nenechala jsem si vzít tuto příležitost pochybnostmi mé mysli, a po nějaké době praktikování cvičení Atma Kriye jsem prožila okamžik čehosi, co mě utvrdilo v tom, že jdu správnou cestou. V tomto zlomku vteřiny mi bylo dáno dotknout se té Absolutní Pravdy, kterou jsem vždy hledala, která vždy byla, je a bude. Pocítila jsem samu esenci Bytí všeho stvořeného. A pochopila, že samotným principem této Absolutní Pravdy je Láska, která je Bůh, jenž je vším, co je. Tedy i mnou. Slova nestačí, krásně to však popisuje Šrímad Bhagavatám: „Vše co existuje, bylo viděno jen jako Jeho projev. Nebyl žádný rozdíl mezi vyšším a nižším zrozením, protože vše je stvořeno ze stejné Podstaty. On je viděn ve slunci, v jiskře ohně, v člověku jehož rovnováha je zřejmá, i v člověku plném surových myšlenek. On je úplně ve všech, jen si Ho kvůli nečisté mysli nejsme vědomi.“

Nyní vím, že cvičení Atma Kriye dokáže očistit naši mysl a probudit v nás čistou Lásku, abychom si mohli být trvale vědomi toho, kdo opravdu jsme. Skrze Atma Kriyu je možné tohoto dosáhnout v relativně krátkém čase. Díky pomoci Mistrů, která je velice zřetelně pociťována, se můžeme zbavit iluze oddělenosti, kterou vytváří naše ego a namísto toho realizovat Jednotu a propojení se vším. Zažívám, jak se právě díky Atma Kriye posunuji k tomuto cíli blíž a blíž. Jsem stále na cestě, ale vím, kam jdu, a že nikdy nejsem sama. Toto učení vnímám jako největší dar mého života, díky němuž je možno naplnit samotný účel lidského zrození.

Tak mě moje hluboká touha po Pravdě dovedla až sem. Věřím, že každý z nás má ve svém srdci touhu. Její projevy se různí. Někdo chce být šťastný, někdo se cítí nenaplněn, jiný touží po lásce, další se zamýšlí nad smyslem života. Všechny tyto niterné touhy jsou voláním naší duše po návratu. A my dostáváme odpovědi. Přeji nám všem, ať jsme bdělí k těmto odpovědím, jež mohou přijít ve formě příležitostí, které jsou určeny právě nám. Nepropásněme je…

S láskou Manjuri

Nabízím tyto kurzy:
Atma Kriya: kurz trvá 2 dny, cena kurzu je 3.500 CZK.
Kurzy probíhají během víkendů. Ubytování můžu zajistit. Nabízím též řešení pro velmi časově vytížené zájemce: kurz je možné absolvovat v několika setkáních např. po dvou –třech hodinách každý týden dle časových možností i dopoledne. 
OM Chanting Workshop: kurz trvá 3-4 hodiny, cena 450,- CZK.

Místo konání: Kurzy nabízím v Hranicích na Moravě. Adresa: Manjuri – Petra Janásková, Masarykovo náměstí 96, 753 01 Hranice. 

Pokud se najde skupinka zájemců o kurz Atma Kriya Yogy, mohu přijet kamkoliv za vámi. V uvedených termínech je tedy možné změnit místo konání kurzu.

Nejbližší termíny:

(na kurz je nutné se předem registrovat)

každou středu v podvečer také individuální výuka ATMA KRIYA JÓGY /AKY/ – Hranice na Moravě


Kontakt:
manjuri@atmakriya.org manjuri@seznam.cz 
Telefon: 00420 732302503


******


ROHINI
Dovolte abych se představila…
Jmenuji se Rohini, občanským jménem Ivana Farkašová a bydlím v Praze, často se ale také pohybuji v jižních Čechách, konkrétně v Třeboni. 
Ve svém životě jsem stále něco hledala, jako ostatně asi téměř každý z nás. Vystudovala jsem přírodní vědy, ale zabývala se různými věcmi… od bylinek, přes historii, tajemno a mystiku, učila lyžování, organizovala dětské tábory, cvičila klasickou jogu i pilates. Dlouho jsem studovala egyptská mystéria, zabývala se keltskou mystikou, skládala si vše jako „puzzle“, ale nenacházela uspokojivé odpovědi. 
Teprve když jsem potkala svého Mistra – Šrí Svámího Vishwanandu a poprvé vstoupila do jeho Centra Shree Peetha Nilaya (Domova Božské Matky), pochopila jsem, že už nemusím hledat, že je to přímo přede mnou a jen na mně závisí jak to využiji… 
V krátké době jsem začala cvičit Atma Kriya Jógu, která je dnes nedílnou součástí mého života. Těm kteří namítají že to nejde, že mají málo času, říkám s plným vědomím – „Jde to!“. Jsem zaměstnaná žena, domácnost obývám sama se dvěma dětmi školního věku a kromě toho se starám o maminku, ke které pravidelně jezdím. 
Atma Kriya Jóga totiž není obyčejné cvičení, je především o Lásce, je cestou k sobě samým, do naší pravé podstaty, do naší duše. Jednotlivé techniky nejsou nijak náročné, může je cvičit opravdu každý, podle potřeby doma nebo i na cestách. Když je cvičíte, nepomáháte jen sobě, i vaše okolí se začne pomalu proměňovat. Začnete zářit a měnit se, stanete se klidnějšími, vyrovnanějšími, láskyplnějšími a budete přinášet dobré i všem a všemu kolem vás - a za to tenhle svět stojí, ne ? 
Duchovní jméno Rohini, které mi dal Svámí Vishwananda, v sanskrtu znamená „hvězda“ - a hvězdy vždy svítily poutníkům a hledajícím na cestu! Kéž to mé malé světýlko tedy svítí a pomáhá na cestě těm z vás, kteří se rozhodnou po ní jít… po cestě Lásky, Bhakti, hledání sebe sama, své božské podstaty.

Nabízím kurzy: Atma Kriya Jóga /AKY/, Mudry I a II, OM Chanting dílna/workshop,
ráda vás informuji i o Mantra projektu

kurzy Atma Kriya Jógy: zpravidla víkend (po dohodě u vás nebo u mne), případně lze také rozdělit do více částí během pracovního týdne, odpoledne či v podvečer, volejte nebo pište… 

Nejbližší termíny:  
4. - 5.2.2017 Praha (víkendový kurz AKY) 
11. - 12.3.2017 Praha (víkendový kurz AKY)
8. - 9.4.2017 Praha (víkendový kurz AKY)
další termíny dle dohody (i v týdnu odpoledne či navečer)

pro termín kurzu Muder I a II a OM Chanting workshop mi zavolejte nebo napište

Kontakt: rohini@atmakriya.org
Telefon: 00420 723442929******


SWARUPINI
Jsem manželkou Yadhavy - také učitele AKY. (Takže se to v domečku ve Střemech u Mělníka, kde spolu se svými dvěma dětmi oba bydlíme, nyní učiteli jen hemží :-)). Též v běžném životě jsem dříve pracovala jako učitelka na základní škole, ilustrátorka a v posledních letech jako výtvarnice na volné noze. (V duchovně - výtvarné oblasti mohu nabídnout kurzy rovněž.)

Když jsme Atma Kriyu začali poprvé před několik lety sami cvičit, od prvního okamžiku nám s manželem bylo jasné, že toto prostě musíme pomoci šířit... Protože to ihned fungovalo pro nás nějak silněji a rychleji než jiné metody dosud námi poznané. Všechny techniky Atma Kriya Jógy jsou vytvořené osvícenými Mistry, proto mohou být tolik efektivní. Mistři znají cestu tam, kam i naše duše touží dojít, a nabízejí nám na naší cestě pomoc, vedení a své požehnání.... Atma Kriya je celá založena na principu bezpodmínečné lásky a tento princip se v nás pravidelným cvičením pomáhá krásně rozvíjet. Pro mne, jako zaměstnanou ženu s rodinou, je též podstatné, že celé praktikování Atma Kriye je reálné také v tom "mém" světě. Mohu ji cvičit a ona mi pomáhá, i když mám někdy jen omezené časové možnosti, či zrovna málo fyzických sil k vyvinutí velikého úsilí...:-). Láska bez podmínek je to, co jsem si vždy přála se učit žít :-). Totiž právě láska a momenty, kdy jsme ji sdíleli s lidmi, Zemí, světem zůstávají v klíčových okamžicích života snad pro všechny z nás tím nejdůležitějším. 

Tak nejen z pozice "učitele", ale hlavně z pozice "přítele" a člověka, který objevil cestu pro sebe a věří, že by mohla být účinnou cestou i pro jiné, mohu Atma Kriyu jen doporučit. S velkou radostí se stanu, budete-li si to přát, tím nástrojem, skrze který Vám bude moci být předána...

Ráda nabídnu i možnost individuálních kurzů a též díky mé volné pracovní době je z mé strany možné uspořádat kurz během všedních dnů.

Nejbližší termíny:
28. - 29. 1.2017 Střemy (kurz AKY)

Kontakt: swarupini@atmakriya.org
Telefon: 00420 723587143

******


NIVEDITA
S jógou jsem se poprve setkala asi ve svých 19 letech... Od té doby se stala spousta „náhod“, za které velice děkuji a které mě přivedly až k tomu, že se vám teď mohu představit jako jedna z českých učitelů AKY. 

Mezi ty moje hlavní náhody patřilo setkání s knihou, kterou napsal Paramahansa Jógananda, nazvanou „Životopis jógína“... Tam jsem se poprve dočetla o kriya józe, o celé linii mistrů kriya jógy a o věčném jógínovi Babajim... O tom, jak vzácné a starodávné jsou tyto techniky a jak byly po celá tisíciletí opatrovány a střeženy před nepřipraveným světem. 

To bylo v roce 2005, o několik let později, v roce 2010 jsem se setkala se Svámím Vishwanandou...
Člověk neustále v životě něco hledá...také jsem to něco hledala, očekávala .... Říkala jsem si až budu dospělá, že to přijde…pak, až ukončím studia, až se budu věnovat své profesi, až se vdám a budu mít děti...Ano všechno to bylo krásné , ale pořád něco chybělo... Ptala jsem se ..to je všechno, proto se narodíme, proto žijeme, to je smysl a cíl našeho života? 
Teď už vím, že toto vše můžeme dělat a prožívat, ale pokud v sobě neprobudíme lásku, tu lásku bez omezení, bez očekávání, bez posuzování, nikdy to nebude ono. Láska nám postupně prostřednictvím našeho srdce odpoví na všechny naše otázky, pomůže nám poznávat sama sebe. K tomu mi právě pomáhá cvičení Atma Kriya Jógy, které učí Swami Vishwananda, jenž je přímým žákem Mahávatara Babajiho. 
Může pomoci nám všem probudit v sobě tuto Lásku v božských kvalitách, učí nás dívat se na vše skrze tuto Lásku, vidět krásu a světlo ve všem a v každém. Dává nám příležitost se učit... neodsuzovat, ale chápat... nelpět, ale dávat... nevzdávat se, ale důvěřovat... neočekávat, ale pomáhat… nebát se, ale radovat a milovat. 
Všichni jsme Jedním, tam někde hluboko jsme propojeni ... všichni ve svém srdci máme tuto bezpodmínečnou lásku, tuto Božskou jiskru... jen ji musíme nechat probudit a zářit. Pak skrze nás budou vyzařovat tyto božské kvality... budeme se postupně měnit my, naše rodiny, naše okolí... Vše budou ovlivňovat tyto vibrace lásky... a to je to, co nejvíce potřebujeme, naše planeta Země to potřebuje, celý Vesmír... 
Nejsme pouze tělo, nejsme pouze mysl... to jsou jen nástroje, které nám slouží k tomu abychom dosáhli seberealizace, splynutí našeho lidského vědomí s tím nekonečným kosmickým...božským... To je to, po čem touží člověk od počátku věků... opět se spojit s Jednotou, se svým Otcem, s Bohem.. 

Je jeden krásný příběh o Božské hře: 
Po tom, co Bůh stvořil život na Zemi a člověka, se zeptal svých andělů: 
"Kam se mám sám ukrýt před člověkem, aby mne hned nenašel...jaká skrýš by byla pro mne nejvhodnější." 
Někteří andělé mu radili, že nejlepší budou temné hlubiny oceánů, jiní naopak tvrdili, že lepší jsou modravé vrcholky hor, nekonečné písečné pouště nebo dokonce vzdálené planety, tajemně svítící hvězdy... 
Bůh chvíli přemýšlel a nakonec se rozhodl: 
"Ba ne...schovám se v jejich srdcích...to je to poslední místo, kde mne budou hledat." 

A tak to opravdu je... Hledáme všude okolo, všude ve vnějším světě, běháme, jezdíme, zkoumáme, potápíme se, slézáme vysoká skaliska, pátráme v jeskyních, vydáváme se na dlouhé poutě... Zkoušíme vymyslet a sestrojit novější a dokonalejší kosmické lodě... jen abychom našli odpovědi na otázky... odkud pocházíme, jak jsme se sem dostali, proč jsme zde, jak vše vzniklo, kam se jednou vrátíme... 
A přitom stačí tak málo...ztišit se, zklidnit svou mysl, zaklepat na své srdce. Dostali jsme k němu klíč...tím klíčem je právě Atma kriya Jóga... a ono nám otevře. Někdy se to hned nestane, ale jednou, když budeme opravdu chtít, se to podaří… zažít ten okamžik Lásky, najít tam uvnitř ukrytého Boha. Potom už budeme vědět, co jsme celou tu dobu hledali, už to budeme chtít prožívat stále... 
Když jsem poprve slyšela o Svámím Vishwanandovi a jeho misi… probouzet v lidech právě tuto bezpodmínečnou lásku, otevírat jejich srdce...tak jsem si jen povzdychla...Kdo dnes věří na lásku?... 
Potom jsem sama byla obdarována prožitkem této Lásky a všechno se změnilo... 
Nedávno jsme se zeptali Tulsidasanandy, který je hlavním učitelem AKY, proč nám tuto techniku Bůh dává, vždyť jsme jen obyčejní lidé ?...a on odpověděl: 
„Protože vás Bůh tak miluje, že vám Atma Kriya Jógu dává a nic za to nechce.“ 
Ano, dostali jsme skrze tuto techniku klíč k Božské Lásce, k Bohu... a je jen na nás, zda ho budeme používat a odemkneme svá srdce… nebo si ho někam založíme a necháme si příležitost protéci mezi prsty… Máme svobodnou vůli .. 
Každý, kdo cvičí kriyu se v mnoha směrech mění. Kolikrát si to ani sám neuvědomí. U mě ta změna proběhla také, i v tom, že už neříkám „musím cvičit kriyu“, ale „chci cvičit“. Těším se každý den na tu chviličku, někdy stačí i čtvrt hodinky, kdy použiji ten klíček a setkám se tam uvnitř s Ním, který nás všechny tak miluje. On má vše... a jediné co nemá, na co musí čekat, je naše láska. Sám si ji vzít nemůže, čeká až mi Mu ji sami dáme...a ví, že jednou k Němu dojdeme všichni... 
Těšíme se na vás i se synem Candrou, který milostí Svámího Vishwanandy, se také stal učitelem AKY. Jsme připraveni vás kdykoli přivítat a podělit se s vámi o tento dar, v našem domečku v Karlových Varech nebo se za vámi vypravit... 
Svět potřebuje lásku, mi všichni potřebujeme lásku, radost, moudrost, mír... a stačí tak málo... Máme požehnání vtěleného Mistra... dostali jsme techniku, přizpůsobenou tělesným, mentálním i duchovním možnostem a schopnostem dnešního člověka ...máme jedinečnou příležitost... 
Džai Gurudév

Ćím dál tím víc si uvědomuji, že vše je vůle Boží … že vše se děje pouze skrze milost Gurua. 

Nabízím: 
Kurz AKY - dvoudenní víkendové kurzy nebo je možné po dohodě kurz rozložit do několika kratších setkání - po 2-3 hodinách i přes týden. Pokud se najde skupinka přijedu kamkoli v domluveném termínu, cena kurzu 3.500 kč 
Kurz Mudry I
Kurz Surya Namaskar /Pozdrav Slunci/
OM Chanting Workshop


Nejbližší termíny:

po dohodě je možné termíny změnit

Kontakt: nivedita@atmakriya.org
Telefon:

******


CANDRA
Jmenuji se Candra a v současnosti jsem studentem. Odmalička jsem se zajímal o svět kolem sebe, o to jak věci fungují, a proč tak fungují. Neustále jsem se ptal a postupem času jsem zjistil, že některé věci se dějí a existují, aniž bychom chápali jejich účel nebo příčinu. Svět se zkrátka nedá vystihnout vzorci a značkami. Vždycky jim bude něco chybět. A co to něco je? A proč tomu neříkat třeba Bůh? Ale to by musel být ve všem… A proč by nemohl? Je přeci všudypřítomný a všemocný. A tak jsem se učil, jak najít Boha ve všem. V každém tónu hudby, listu knihy, závanu větru, kapce vody, v každém, s kým jsem se setkal. Postupně jsem nacházel vnitřní klid a jistotu, že cesta, kterou jsem se vydal, není slepá.
Se Šrí Svámím Vishwanandou jsem se poprvé setkal v roce 2012. Ukázal mi to, co jsem celou dobu přehlížel. Lásku. Tu nejzákladnější, nejmocnější a nejkrásnější energii. O ní je celé učení Šrí Svámího Vishwanandy, stejně jako Atma Kriya Jóga.
Atma Kriya odráží jedinečnost každého z nás a našeho vztahu k Bohu. Pomáhá nám najít sebe sama, najít v sobě Boha a lásku a jít cestou, kterou pro nás připravil. Je živoucí technikou dnešní doby, jedinečnou, starodávnou a milující…
Milostí Mahávatára Babajiho a Šrí Svámího Vishwanandy se s vámi o ni můžu podělit.
Vzhledem ke studiu trávím většinu týdne v Praze a zbytek doma nedaleko Karlových Varů. Kurzy dle dohody.


Nejbližší termíny:

po dohodě je možné termíny změnit

Kontakt: candra@atmakriya.org
Telefon:

******


KALKATI
Před 5 lety jsem se poprvé setkala s důchovním učitelem jménem Šrí Svámí Vishwananda. Je to mistr žijící ve Springenu v Německu, V roce 2005 založil Bhakti Margu, cestu duchovního rozvoje, cestu z mysli do srdce, cestu lásky a oddanosti. Shree Peetha Nilaya je hlavní centrum a Ašrám Bhakti Margy. Je domovem, místem, kde přebývá Śrí Svámí Vishwananda.
Jmenuji se Ivana Petrofová a pocházím z hudební rodiny, od malička mne obklopovaly klavíry jejich zvuk, hraní na drobné hudební nástroje.
Ano mohu říci, vždy mne zajímal vesmír, tajemno, hudba, tóny, meditace, tanec a jóga.
Ve svých 21 letech jsem odcestovala do zahraničí, čtyři roky jsem žila v Rakousku, Anglii a nakonec v Kanadě V tomto věku přicházeli hlubší spirituální zážitky, vztah k Bohu, první zkušenosti s ukotvením víry.
Po návratu do ČR jsem se více jak 12 let intenzivně věnovala návštěvě kurzu Hatha Jógy. Oslovovala mne též meditace, otevření se ke svému vnitřnímu Já. To vše probíhalo pod vedením PhD. Věry Strnadové, PhD, která absolvovala několik zahraničních stáží v Rishikeshi v Indii. Pokračovala jsem Asthanga Jógou pod vedením Ajaye Bobade. Bylo to pro mne první setkání s Gayatri mantrou.
A pak přišlo nejdůležitější setkání mého života ve Springenu v Německu se Šrí Svámím Vishwanandu. Rok 2010 byl pro mne obrovský duchovní nezapomenutelný zážitek, který bych přála každému z Vás.
V tuto chvíli se ve mně vše měnilo, vše začalo mít smysl, jak nalézt harmonii v životě, jak ukotvit víru, začátky sebepoznávání. Postupné otevírání se lásce směrem do srdce. Zažívat tuto lásku, umění žít kvalitní jednoduchý život, objevit svůj potenciál, vědět proč tu jsem. Nedá se to vyjádřit slovy ani ve větách to musíte zažít :-).
V tuto dobu přišlo první požehnání k vedení OM CHANTINGU, v roce 2014, jako zástupce zemského koordinátora OMC pro ČR.

CO JE TO OM CHANTING?
Léčení zvukem je jedna z nejsilnějších a nejjednodušších metod léčení. OM Chanting je původní technika užívaná starověkými Riši (mudrci), která byla opět navrácena z Himálaje do světa, pro znovunastolení harmonie a jednoty mezi člověkem a přírodou.
V roce 2014 jsem se také z milosti a požehnání mého duchovního mistra stala učitelem Atma Kriya Jógy. Jsem šťastná, že díky technikám, praktikování, poznání, cestě ke svobodě, k nejvyšším formám Bhakti, otevření se k bezpodmínečné Božské lásce a opět sebepoznáním, mohu být nástrojem moudrých mistrů Šrí Svámího Vishwanandy a Mahávatára Babajiho, jen díky jim mohu předávat toto úžasné učení.

Co mohu nabídnout: Kurz Atma Kriya Jógy, dvoudenní setkání o víkendech, dle domluvy možno setkání v pracovní dny, tak jak bude potřeba.
OM Chanting workshop (dílnu, kde se dozvíte vše o ÓM)
Mudry kurz I, po dohodě II ( jógínská gesta rukou).


Těším se spolu s Vámi na osobní setkání

Nejbližší termíny:


Kontakt: kalkati@atmakriya.org
Telefon: 00420 724008759


******


AMITDAS
Jmenuji se Milan Kajer a bydlím v jihočeské Třeboni. O Atma Kriye jsem se poprvé dozvěděl v roce 2012 od švagra, který ji již nějaký čas praktikoval. Čím více o ní mluvil, tím více ve mně vzbuzovala zájem. Milým překvapením pak byl jeho dárek k vánocům - nabídka kurzu Atma Kriya jógy. Když jsem jej přijímal, jako jednu z dalších možných cest hledání, netušil jsem, že se hledání změní v putování - v posvátnou pouť do srdce, k uvědomování si (své) pravé podstaty.
A tak se Atma Kriya jóga stala mou každodenní součástí. Je jako řeka, která osvěžuje a hasí žízeň. Někdy poklidně tekoucí, hladící břehy, jindy dravá, vyplavující staré uložené nánosy, aby je pak dalším cvičením odplavila a s lehkostí mohla prostě být. Hlavně je však radostí, která není omezena pouze samotným cvičením, ale dalece jej přesahuje. Ne náhodou byly tyto prastaré techniky kriye znovu objeveny pro naši dobu. Vše má svůj čas, vše se otevírá v pravý okamžik.
Pokud Vás z mnoha cest zaujala právě tato, rád Vám na ní budu průvodcem. V kurzu Vás provedu jednotlivými technikami Atma Kriya jógy jak teoreticky, tak prakticky, abyste pak mohli uskutečnit vlastní úžasné putování. Je krásné a posvátné zároveň, najít si v každodenním shonu čas také na sebe, zastavit se, zaťukat na dveře, které oddělují to vnější od toho skutečného, odemknout je a vydat se na pouť do svého srdce, ke svému pravému „já“. Klíčem k těmto dveřím je právě Atma Kriya jóga. 

Nabízím vám tyto individuální i skupinové kurzy:
1. Atma Kriya jóga. Dvoudenní kurz pro jednotlivce i skupiny. Lze se domluvit na termínech například o víkendu nebo kurz rozdělit do několika kratších časových úseků. Kurzy se konají v Třeboni, ale po domluvě za Vámi mohu přijet kamkoli.
Cena kurzu je 3 500,- Kč.

2. OM Chanting workshop. Tří až čtyř hodinový kurz pro všechny zájemce o organizování OM Chanting kruhů.
Cena workshopu je 450,- Kč.

Nejbližší termíny:

Kontakt: amitdas@atmakriya.org
Telefon: 
00420 606406077

*********
Slovensko:


VAMAN
Narodil som sa 1.10.1969 v Bratislave, mám tri pekné deti, manželku a možnosť živiť sa sám, podnikaním v oblasti tieniacej technike. Od veku, ktorý si pamätám, mi nestačili odpovede dospelých na moje otázky. Cítil so v nich neúplnosť... niečo tomu akoby chýbalo... Rád som v detstve naháňal loptu a túlal sa prírodou... Aké bolo povzbudivé a osviežujúce neskôr zistiť, že existuje niečo mimo naše bežné vnímanie. Je tu niečo čo nevidíme, nevieme popísať, ale
cítime To. Vyskúšal som viacero z dostupných techník a smerov /Osho, manželia Tomášovy, budhismus.../. Silnú stopu vo mne zanechala kniha od Paramhansu Yoganandu - Životopis Jogína. Legendárny Babaji, Kriya.... Neskôr ma kamarát zavolal do ašrámu priameho Babajiho žiaka v neďalekom Nemecku. Ten ašram je centrom Svámiho Vishwanandu a je tam vítaný každy vážne hľadajúci, bez ohľadu na vierovyznanie. To miesto na mňa zapôsobilo ako magnet pre dušu. Prišiel som domov. Atma Kriya sa stala mojim najlepším priateľom. Som vďačný Babajimu, Svámimu Vishwanandovi a všetkým okolnostiam, že mám nie len možnosť Atma Kriyu cvičiť, ale šíriť ju aj ďalej, čo je veľmi dôležité pre dnešné ľudstvo, prosím, ak čítate tieto riadky a cítite, že by to mohla byť Vaša cesta, ozvyte sa, dohodneme sa určite na termíne kurzu a ďalších podrobnostiach.
„Je to úžasná šanca dostať sa do kontaktu so svojím Já. Atma Kriya je touto šancou-cestou". Ak cítite tiež, že nastal čas posunúť svoje vedomie do neobmedzenej radosti a Lásky... :-)

Nejbližší termíny: 


Kontakt: vaman@atmakriya.org
Telefon: 00421 903349274

*****
AVAARI
(Zuzana Hajabáčová)

Nejbližší termíny:

Kontakt: avaari@atmakriya.org
Telefon:

****** 

KRUPA
(Daniel Máčovský)

Nejbližší termíny:

Kontakt: krupa@atmakriya.org
Telefon: