neděle 13. července 2014

Hluboko uvnitř si uvědomujete, že realitu lze poznat pouze tehdy, když se odevzdáte Božským nohám.

Dokud člověk neodevzdá mysl, 
je jejím otrokem. 

Naše mysl je spoutána pěti závislostmi: chamtivostí, chtíčem, hněvem, egem, žárlivostíJedná se o pět velkých vlastností, které naši mysl vytvářejí a nejsilnější z nich je ego

Namísto odevzdání mysli Bohu, člověk odevzdává pýchu a ego všem ostatním věcem, kromě Pána.

To je důvod, proč jsme neklidní, protože mysl není na správném místě. Duše uvnitř nás vyskakuje a říká nám: "Hej, mysli, vzdej se!" Ale mysl říká: "Ne! Jsem zahlcena svými vlastními starostmi, protože tak tě mohu zcela stáhnout dolů." Duše řekne: "Ale to je jen iluze."
Protože - hluboko uvnitř - si uvědomujete, že realitu lze poznat pouze tehdy, když se odevzdáte Božským nohám, když poznáte tajemství svého vtělení, když si uvědomíte svou dharmu, svou povinnost zde a dosáhnete jí. Hluboko uvnitř o tom každý z vás ví. Není to o mně, že to říkám, je to o vás samotných, abyste si to uvědomili.

Ale mysl to činí nemožné, protože kdykoli řekneme: "Nedělej něco, odděl se od toho“, co mysl udělá? Mysl se stane více aktivní a říká: "Ne, ne, ne, Udělej to!" Ale ve chvíli, kdy to uděláte, jste v tom zapleteni. A člověk je veden k dalšímu. Nikdy to nekončí! Pak, když se ohlédnete zpět, říkáte: "Jejda, kdybych to mohl změnit od začátku, změnil bych to!" 

Kolikrát v životě jste udělali nějaké rozhodnutí a pak, poté, jste řekli, "Měl jsem to udělat jinak!" 

Tak to je.

Žádné komentáře: