čtvrtek 17. července 2014

Češi a Slováci zpívali pro svého milovaného…

Gurupurnima 2014 byla obrovským svátkem a přinesla i nejedno překvapení. Jedním z nich bylo vystoupení české a slovenské výpravy. Nebývale velká skupina se sjela do Springenu, aby uctila svého Gurua Sri Swamiho Vishwanandu, a během tradičního zpěvu 108 bhajanů zazpívala svou část.

Nejprve se trénovalo…

a vypadalo to dost slibně…


Doufali jsme, že si snad neuděláme před Swamim ostudu.


Co se ale odehrálo během sobotního odpoledne, kdy přišel čas a Češi a Slováci zasedli k nástrojům a mikrofonům, se prostě nedá popsat slovy.
Majestátní nástup s bhajanem „Ráma Bolo, Hanuman Bolo“ během chvíle upoutal pozornost celého sálu. V tu chvíli jsme zapomněli na všechny sváry a tahanice a nádherně se linoucí tóny přinesly slzy do očí mnohým.

Ten kdo zpíval a hrál nebyli totiž jednotliví zpěváci s jejich nástroji, to bylo jedno tělo a jedna duše, do které každý vložil přesně tu část své podstaty, která dotvořila celek… a zbytek sálu žasl… i někteří zkušení muzikanti z Centra kroutili hlavami.
S dalšími bhajany zmizel i počáteční, přeci jen, lehký ostych, a Češi a Slováci to rozjeli naplno!
Nemá cenu popisovat nepopsatelné. Podívejte se na kousek záznamu, který se náhodou podařilo natočit. Kdo tam byl ví!Těm ostatním obrázky a video snad přiblíží tyto chvíle jednoty a skutečného propojení srdcí. 
Nenechme tyto vzácné okamžiky zapadnout a začněme na nich budovat i zde… Gurupurnima je přeci až zase za rok. 
Jai Gurudev !

Videa byla odstraněna na přání Centra SPN.
 ---
(Děkujeme Míše-Renuce Svatošové za skvělé fotografie z tréninku a Oskarovi Kuptíkovi za pohotový záznam části vystoupení.)

Žádné komentáře: