pondělí 14. července 2014

Gurupurnima 2014.

Po dvou dnech (s celkovými 4 daršany) se uskutečnil v sobotu den oslav Gurua - Gurupurnima 2014. Více než 1200 návštěvníků přijelo z mnoha zemí, včetně zámořských, aby svému Guruovi, Sri Swamimu Vishwanandovi, prokázalo svou úctu.
Časně ráno se konala Padapuja (abišekam k jeho padukas), kterou provedly Swamini.Později odpoledne, za zpěvu 108 bhajanů, Swami přišel a usadil se na své křeslo...

Byli jsme rádi, že ho tam vidíme, jsou to neuvěřitelně krásné a působivé fotografie!

Ve večerních hodinách pak proběhly další  obřady: abišekam k nohám Sri Swamiho Vishwanandy. Poté jsme ozdobili, s každým z jeho 108 jmen, jeho lotosové nohy květy lotosu.


Samozřejmě, že byla i hojnost Prasadu. Ten byl po požehnání Guruem rozdělen všem.
Neuvěřitelné co dělala v těchto dnech kuchyně, zdalipak Bhagyshri někdy vůbec spala?)


Během tří dnů jsme vybudovali jakousi "zahrádku" - kde bylo k dispozici mango lassi, hranolky, popcorn, samosa /pozn. plněné smažené indické pečivo/, pizza a spousta dortů!


Byla to  skvělá party všude vůkol

---
Poznámka od organizátorů: 
Vždy se snažíme vše zorganizovat tak nejlépe, jak to jen je možné, nicméně přišlo 1200 oddaných, kteří chtěli do haly za svým Guruem, někdy i za naše prostorové možnosti. Omlouváme se za případné nepříjemnosti a měli bychom mít životaschopné možnosti řešení, které rádi realizujeme s vaší pomocí.

Žádné komentáře: