"Vždy, když nastane pokles Dharmy, když se lidé vzdalují od cesty, když se lidé zaplétají do vší té negativity, Pán přijde na pomoc."
-
Bhagavad Gíta, kapitola IV, verš 7
Většina učitelů podává vysvětlení duchovních textů z úrovně mysli, protože nemají příležitost přímo zažít Božství. Když učitel má přímou zkušenost s Božstvím, jeho učení má jednu charakteristiku, která jej staví stranou od ostatních, a tou je jednoduchost. Swami Vishwananda, který je neustále v jednotě s Božstvím, má schopnost vzít duchovní texty a učinit je jednoduchými, takže běžní lidé, kteří nemohou strávit celý život čtením svatých textů, mohou pochopit co Bůh řekl.
Bhagavad Gíta, v literárním významu "Píseň Pána", je staroindický text, sepsaný ve formě dialogu mezi Bohem a člověkem. Odhaluje smysl a cíl lidského života. Popisuje vědu seberealizace a přesný proces, při kterém lidská bytost může vytvořit svůj věčný vztah s Bohem.
Sri Swami Vishwananda se poprvé rozhodl dát komentář k Bhagavad Gítě v 18, po sobě jdoucích, dnech.
Obdržet moudrost od duchovního mistra, tím jak zbavuje mýtů a rozšiřuje jeden z největších duchovních textů, který kdy byl sepsán, bude jednou ze životních příležitostí.
Aby Swami mohl vést a pomáhat účastníkům kurzu, je doporučeno, aby účastníci měli základní znalosti o Kršnově životě a proč se uskutečnila Mahabharata válka. Doporučeno je číst texty včetně: "Sri Krishna Lila" od autora Vanamaliho.
Kurz se uskuteční ve Shree Peetha Nilaya, sídle Božské Matky a místě neutuchající duchovnosti. Uskuteční se od 30. července do 16. srpna 2014. Překlady budou zajištěny do ruštiny, francouzštiny, němčiny a ostatních jazyků na vyžádání.
Link pro přihlášení:
Žádné komentáře:
Okomentovat