středa 24. července 2013

Swamiji vypráví o Lásce.

Vraťme se o několik týdnů zpět, do doby, kdy bylo slavnostně otevřeno Centrum Shree Peetha Nilaya. V tomto videu ze 4. dne oslav, Swamiji velmi přesvědčivě a s úžasným humorem vypráví za pomoci příběhů o tom, jaká je skutečná láska a jak ji probouzet například skrze chantování mantry...Dle jeho slov, se mysl skrze japu zbavuje denní aktivity a zaměřuje se na chantování, na mantru samotnou. Skrze chantování "Japa Hare Krišna Hare Ram" tak dosáhnete bezpodmínečné/čisté lásky, která je uvnitř vás. Obdobně za pomoci mantry "Om Namo Narayanaya", kde jméno Božství má stejnou kvalitu a intenzitu jako Božství samotné. Při chantování tohoto jména se také probouzí tato čistá láska.

Víte jakou kvalitu má bezpodmínečná láska?
Bezpodmínečná/čistá láska nemá žádnou kvalitu (míněno žádnou kvalitu vnější), je mimo ně... při ní nemilujete pro to, že ta osoba je krásná, pro její vlasy, oči, vnější krásu, nedíváte se pouze na vnější. Když lidé milují fyzickou láskou,  často vidí pouze tyto vnější kvality. Ale když skutečně milujete - milujete bezpodmínečně, nemilujete dobré a špatné věci, prostě milujete. 

JUST LOVE

Láskou, která nedělá kompromisy, "jen" miluje...
"...kolik mužů běhá za mladými ženami, protože jejich ženy zestárly,  ale oni  zestárli také, nesedí na místě,  protože běhají za kvalitami iluze, myslí si, že budou takto šťastni."

Odevzdáním se  Pánu se všechny tyto kvality odstraní. Zároveň 
když člověk miluje, dělá vše pro milovanou osobu a tak zapomíná na sebe, a když se opravdu upřímně oddá Bohu, jeho láska stále poroste.
Božství vás ovšem také bude neustále zkoušet, jak moc Ho chcete, jak moc po Něm toužíte, jak je vaše láska silná... tak jako Krišna hrál své hry s Gopi  a zkoušel, jaká je intenzita jejich lásky, jak moc Ho chtějí...

S touto čistou láskou je spojeno i odevzdání, potom nezáleží jak daleko milovaný je, protože jsou spolu neustále propojeni navždy, v srdci...


Zazpívejte si společně se Swamim a oddanými ve Shree Peetha Nilaya:


Bhaja Nitai Gaura Radhe Shyam Japa Hare Krishna Hare Ram!

Žádné komentáře: