čtvrtek 29. září 2016

Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda navštívil po dvou letech opět Prahu - poohlédnutí druhá část

 V pátek 23. 9. 2016 si Paramahamsa Vishwananda při své návštěvě Prahy našel ve svém nabitém programu čas a v doprovodu zemského Svámího Vishwabaladharanandy navštívili Dětské centrum při Tamayerově nemocnici, kde je celkem 70 kojenců a malých dětí, kteří nemají rodiče nebo se o ně rodiče z různých důvodů nemohou starat a tak své dětství musí trávit namísto rodinného kruhu domova v tomto centru. Paramahamsa zde strávil několik hodin, během kterých postupně každému dítěti plně věnoval svoji pozornost, zájem, pohlazení, láskyplné povzbuzení a požehnání. Sílu dojemné atmosféry, která se vytvořila na tomto setkání, lze jen těžko slovy popsat. Hluboký pocit sounáležitosti, pochopení a soucitu umocňovala atmosféra lásky, která se hluboce dotýkala srdíček nejen dětí, ale odrážena se také na tvářích přítomného personálu. 
Poté Paramahamsa Vishwananda promluvil s vedením centra a veškerým zdravotnickým personálem, kde jeho slova plná lásky byla velikou podporou, povzbuzením a značnou inspiraci pro jejich nelehkou práci. Paramahamsa Vishwananda vyjádřil obrovskou vděčnost za to, s jako láskou a péčí se starají o všechny děti v centru a velmi ocenil tuto nezištnou službu, kterou každý den vykonávají. Jako ocenění této nelehkého služby a pro podporu nadačního fondu Dětský úsměv předal osobně Paramahamsa finanční příspěvek.
V sobotu 24. 9. 2016 před Daršanem poskytl Paramahamsa Vishwananda další interview producentům z České republiky, kteří natáčí dokumentární film o duchovních Mistrech, ve kterém je hlavní postavou právě Paramahamsa Vishwananda. 

Na začátku Daršanu, na který přišlo více jak 1 500 lidí nejen z České republiky, položil přítomným otázku, co je to život. Symbolikou krásného příběhu všem připomněl, jak v dnešní uspěchané době marníme a utrácíme naše životy honbou za naplněním materiálních přání a tužeb a skutečné žití života odkládáme na „potom“, které ale nemusí vůbec přijít. Od 12 do 30 let se zaměřujeme na smyslová potěšení, od 30 do 50 hledáme způsoby, jak vydělat peníze a vůbec si nevšimneme, že 50 let, tedy polovina života, nám proteklo mezi prsty. To si uvědomíme až ve chvíli, kdy nám smrt zaklepe na dveře. Důvodem toho je, že žijeme v mysli. V mysli, která myslí, ale necítí. V mysli, která nedokáže porozumět lásce. To dokáže pouze naše srdce. Proto všechny přítomné vyzval, aby sestoupili z mysli do srdce a na svět se dívali srdcem.

 

 

Stejně jako předchozí den Paramahamsa Vishwananda během Daršanu věnoval každému neúnavně svoji plnou pozornost a lásku. Každému nahlédl přímo do duše. Pro každého měl odpověď na jeho otázku, stejně tak řešení pro často nelehké životní situace. 
 
 
 
  
 
 
Sobotní Daršan stejně jako páteční se protáhl do časných ranních hodin - Paramahamsa opouštěl halu po závěrečném árati okolo 6 hodiny ráno, aby se vzápětí vrátil s přáním, že by se rád se všemi organizátory a oddanými z Bhakti Margy Česká republika vyfotil! Tak tedy Paramahamsa potěšil všechny ještě na několik okamžiků. 
 
 
 
 
Za oba dva dny udělil Paramahamsa Vishwananda okolo 2 700 požehnání a strávil tak v Daršanové hale přes 24 hodin. Česká republika tak během víkendu obdržela velké požehnání. Počet lidí, kteří na Daršan přišli, ukazuje patrně na to, že lidé mají zájem o svůj duchovní růst a změnu atmosféry ve společnosti a České republice. A především, že čím dál tím více touží se setkat s tímto výjimečným, plně osvíceným Mistrem.
Paramahamsa Vishwananda za doprovodu zemského Svámího a několika oddaných opustil v neděli v odpoledních hodinách Českou republiku, aby pokračoval ve svém plánovaném programu v Polsku. 
 
I přes veškerou únavu si oddaní společně se zemským Svámím Vishwabaladharanandou prodloužili posvátnou atmosféru procházky přes Karlův most, kdesi společně ve svém srdci připomněli procházku s Paramahamsou.

U příležitosti tohoto Daršanu vyšli vůbec poprvé v režii nově založeného vydavatelství Bhakti Marga Česká republika hned dvě publikace Paramahamsy Vishwanandy v českém jazyce. Obě knihy svým charakterem výjimečné a cenné. První z nich, Šrí Gurugíta s komentáři Paramahamsi Vishwanandy, je jedinou a vůbec první knihou tohoto druhu v České republice a je klenotem učení bhakti jógy. Druhá kniha s názvem Rozkvět srdce přináší neuvěřitelné, autentické zážitky a zkušenosti blízkých oddaných, žáků, přátel a rodiny Paramahamsy Vishwanandy s tímto výjimečným osvíceným Mistrem. Obě knihy si nyní můžete zakoupit také přes internetový obchod www.bhaktishop.cz.

Žádné komentáře: