úterý 27. září 2016

Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda navštívil po dvou letech opět Prahu! - poohlédnutí první část


Letošní návštěva představovala velkou příležitost pro všechny, kdo se chtěli s Paramahamsou osobně setkat. Především díky iniciativě zemského Svámího Vishwabaladharanandy umožnil Paramahamsa Vishwananda, aby návštěvní kapacita obou jeho pražských Daršanů byla neomezená, a tak všichni příchozí měli jedinečnou možnost zúčastnit se obou po sobě následujících Daršanů Paramahamsy Vishwanandy. Nezištná láska a moudrost Paramahamsy Vishwanandy se tak během pátku i soboty dotýkala srdcí více než 2 700 lidí, kteří se přišli s tímto výjimečným osvíceným Mistrem osobně setkat a obdržet jeho Daršan. Nejvíce návštěvníků bylo pochopitelně z České republiky, kde počet žáků a oddaných Paramahamsy Viswhanandy každým rokem stoupá. Na Daršany dále přijížděli lidé z dalších koutů Evropy a světa, především ze Slovenska, Rakouska, Slovinska, Německa, Polska, Ruska, Portugalska, Švýcarska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Řecka a USA. Tato velmi důležitá návštěva Paramahamsy Vishwanandy v Praze byla také významná tím, že ji vůbec poprvé v historii organizoval tým více než 100 jeho oddaných a žáků v čele s jeho zemským svámím pro Českou republiku a Slovensko - Svámím Vishwabaladharanandou.
,
Ve čtvrtek 22. 9. 2016 Paramahamsu Vishwanandu na pražském letišti Václava Havla za zpěvu bhadžanů přivítal zemský Svámí Vishwabaladharananda společně s přibližně 70 oddanými a žáky tradičním slovanským rituálem, při kterém byl Paramahamsovi nabídnut chléb a sůl. 
 
Po příjezdu do hotelu v centru Prahy, ve kterém byl Paramahamsa Vishwananda ubytován, provedl Svámí Vishwabaladharananda tradiční hinduistický uvítací rituál, při kterém Paramahamsa Vishwananda svolil, aby mu byly zemským Svámím omyty jeho lotosové nohy.
Večerní program byl zakončen večeří, na kterou zemský Svámí Vishwabaladharananda pozval Paramahamsu Vishwanandu a více než 70 oddaných a žáků do historického centra Prahy, aby společně v krásné rodinné atmosféře povečeřeli. Pro mnohé byla tato večeře nesmírným zážitkem a jedinečnou příležitostí osobního setkání s Paramahamsou Vishwanandou. 
 
 
Po večeři provedl zemský Svámí společně s Paramahamsou Vishwanandou skupinu oddaných a žáků procházkou přes Karlův most směrem na Staré Město. Po cestě zkoušel Paramahamsa Vishwananda své oddané, zda poznají sochy světců, které potkávali. Míjeli jich mnoho a Paramahamsa Vishwananda byl jediným z přítomných, který je znal všechny. Krásnou atmosféru tohoto posvátného večera dokreslovaly osvícené Hradčany a výhled na Pražský hrad. 
 
V pátek 23. 9. 2016 se uskutečnil první ze dvou plánovaných pražských Daršanů, kterého se zúčastnilo celkem 1200 lidí. Na sévě - organizaci této události, kterou měl pod záštitou zemský Svámí Vishwabaladharananda a Bhakti Marga Česká republika, v jejímž čele stojí, se podílelo více než 100 oddaných a žáků Paramahamsy Vishwanandy. Na tuto velkolepou událost, která vyžaduje mnoho měsíců příprav a organizace, měli všichni příchozí vstup zdarma s možností přispět darem či dotací dle svých možností. 
 
 
Po příchodu do haly Paramahamsa všechny přítomné vřele přivítal a s láskou sobě vlastní vybídl, aby si s ním všichni společně zazpívali. Tímto společným zpíváním se hala okamžitě naplnila láskyplnou a posvátnou atmosférou. 
Daršan (osobní požehnání) byl velmi dlouhý a intezivní a obdrželi ho všichni příchozí. Paramahamsa Vishwananda věnoval každému svou pozornost, pomáhal příchozím řešit často těžké životní situace, rozdával nedocenitelné rady, lásku, moudrost, odvahu a inspiraci. V průběhu Daršanu promluvil zemský Svámí o významu a úloze osvíceného Mistra Paramahamsy Vishwanandy a jeho misi bezpodmínečné lásky. Dále na přání zemského Svámího prezentovali další řečníci z řad žáků Paramahamsy Vishwanandy jógické a meditační techniky, které Paramahamsa přináší, a sdíleli také své zkušenosti a zážitky s tímto výjimečným Mistrem.
 
 
 Daršan pokračoval bez jediné přestávky do brzkých ranních hodin a trval celkem 14 hodin. Jak již bývá zvykem Paramahamsy Vishwanandy, během této doby ani jednou neopustil své křeslo a s obrovskou láskou, soucitem a radostí se neúnavně osobně věnoval každému příchozímu.
 
 Lidé tak měli skutečně jedinečnou možnost setkat se osobně s plně osvíceným Mistrem, ztělesněním lásky, kterým Paramahamsa Vishwananda je, a zároveň se seznámit s technikami a meditacemi, které prostřednictvím své organizace Bhakti Marga Česká republika, láskyplně vedené zemským vámím, přináší české veřejnosti.
 
V zítřejší zprávě o návštěvě Paramahamsy Vishwanandy v Praze se budeme věnovat jeho páteční návštěvě v Dětském centru Thomayerovy nemocnice, natáčení dokumentárního filmu a sobotnímu Daršanu, kterého se zúčastnilo více než 1.500 lidí! 
 
 S láskou,

tým Bhakti Margy Česká republika

Žádné komentáře: