sobota 28. srpna 2010

DARŠAN V PRAZE - 25.srpna 2010, PROMLUVA (1.část)

Přepis promluvy Šrí Svámího Vishwanandy
před daršanem v Praze
dne 25. srpna 2010
(1. část)

(Po dvou bhadžanech Svámí začíná mluvit.)
Mám radost, že všichni tentokrát tleskali. Je to o vaší sebedůvěře. Takže dnes budu hovořit o sebedůvěře a také sebeúctě. Často, když cestuji, dívám se, jak lidé žijí v různých částech světa a jak vzdálená je též spiritualita. Je to smutné, protože lidé touží po míru, po štěstí, lidé touží být svobodní. Ale když vidíme, jak žijí svůj život, napadne nás otázka: „ Budou vůbec někdy svobodní?

Budou vůbec někdy šťastní?“ Odpověď zní „ne“. Představte si, jak vy jste šťastní, že jste zde, zpíváte božská jména. Jak šťastní jste, že si vás Bůh vybral pro duchovní cestu. Ale zde to nekončí.

Protože, když je někdo na duchovní cestě, velmi často vidím, že lidé jsou nesmělí, velmi stydliví na to, aby řekli, že jsou na duchovní cestě...Stydí se říci, že milují Boha. Pokud se stydíte říci, že jste na duchovní cestě a že milujete Boha, kdy je v tom sebedůvěra? Kde je víra? Kde je víra v sebe samého? Nikdy byste se neměli bát říci, že milujete Boha. Protože to je jediná věc...On je tím jediným, koho můžete doopravdy milovat. A pouze tím, že k sobě budete pravdiví a upřímní, můžete něco změnit. A neměníte pouze sebe, ale i druhé lidi. Lidé se bojí duchovní cesty, protože vidí omezení z vnějšku. Pokud se duchovní lidé nechávají omezovat strachem z vnějšku, ničemu to nepomůže, nepomůže to druhým ke změně. Jak jsem řekl minule, staňte se nástrojem Boží lásky. Když se stanete nástrojem Boží lásky, musíte ji šířit. Musíte něco změnit ve světě. Nejen ve vašem životě, ale i ve vašem okolí. Jak? Kristovi učedníci také šířili poselství křesťanství, poselství Ježíše. Nebáli se, byli pronásledováni. Kristus jim řekl: “Budou vás pronásledovat v mém jménu. Požehnaný ten, kdo vydrží až do konce.“ Stejné je to s každým, kdo je na duchovní cestě. Když chcete něco změnit, nebojte se. Vlastně se nebojte být sami sebou. Pouze tím, že budete sami sebou, z vás bude Božství vyzařovat. Božství bude pro vás pracovat. Pokud se uzavřete, řeknete ne, stydím se, bojím se říci, že jsem na duchovní cestě, co ze sebe děláte? Děláte se slabými, ne silnými. Je to hodně práce. Ve vašem srdci je tolik lásky, nezavírejte ho. Neomezujte jej. Otevřete svoji mysl, naplňte ji Božstvím. Když je mysl otevřená, vaše srdce bude automaticky vyzařovat lásku. Dosáhnout Boha není obtížné. Někteří budou souhlasit, někteří ne. Někteří řeknou, že je to snadné, protože mají sebedůvěru, odstraňují veškeré překážky nebo potíže. Tyto překážky si sami tvoříte a stejně tak je můžete i odstranit. Protože Bůh vás všechny volá. Tak se nestyďte, neuzavírejte se, neomezujte se. Jste nástrojem Boha, chcete jej dosáhnout. Omezení mysli je vaším vlastním omezením.

Žádné komentáře: