čtvrtek 13. listopadu 2014

Vyjímečný daršan v Praze!

Daršan v Praze, v neděli 9. listopadu, byl v mnohém překvapivý a vyjímečný...


Do sportovní haly hotelu Chodov, která již přítomnost Sri Swamiho Vishwanandy zažila, se tentokrát sešel neobvykle velký počet těch, kteří na vlastní oči chtěli uvidět, zažít a vychutnat si Jeho přítomnost v České Republice. Očekávala se velká účast (zaregistrováno bylo asi 1600 lidí, z toho kolem 1000 poprvé) ale nakonec  padla dokonce magická hranice 2000 lidí na daršanu !!!


Zřejmě jen samotný Guruji tušil, že to není poslední překvapení toho odpoledne...


Po obvyklém začátku, několika bhajanech a úvodní řeči, si lidé začali chodit k Němu pro daršan. 

Asi po hodině Swami daršan zastavil a oznámil, že nyní sestoupí z křesla a bude dávat daršan novým způsobem... chodit mezi lidmi...!!!

Všichni jsme zůstali několik vteřin doslova stát s otevřenými ústy :-). 
A skutečně tak učinil, středem sálu se vytvořily dvě řady, Swami postupoval od jednoho ke druhému, na konec sálu a zpět... následován několika pomocníky, kteří mu podávali potřebné věci. 


Systém pak ještě střídal... chvílemi seděl opět v křesle a chvílemi nechal vytvořit pro změnu jednu řadu čekajících. Toto vše kladlo veliký nárok na organizátory, ale všichni lidé byli šťastni, že mohou vidět Swamiho velmi zblízka, dokonce několikrát, tak jak procházel řadou znovu a znovu, a daršan tím dostal také nový dynamický rozměr. Doprovázen skvělou hudbou mnoha hudebníků z různých zemí a prokládán proslovy a zážitky oddaných, byl daršan byl velmi pěkný, pochvalné ohlasy zněly i následně.

Děkujeme Gurujimu, že nás navštívil, a že díky Jeho milosti vše proběhlo bez větších obtíží...
a také ze srdce všem těm, kteří pomohli, byť jen nějakou drobností, vytvořit tento vskutku historický okamžik!


Žádné komentáře: