pátek 8. února 2013

Proč sepsal Veda Vyasa Srimad Bhagavatam?

V zajímavém úryvku z Krishna Retreat, semináře věnovaném Sri Krišnovi, který se uskutečnil ve Shree Peetha Nilaya v srpnu loňského roku, se dozvíte nejen proč sepsal Veda Vyasa Srimad Bhagavatam, proč se nazývá právě Bhagavatam…ale také i jak může kniha pomoci vám.Swami vysvětluje, že:

Přestože autor již předtím sepsal mnoho moudrých knih, v kterých je obsažena esence moudrosti a vzdělání jak dosáhnout Boha, necítil žádnou radost, neboť v nich chyběla láska. K dosažení skutečné bhakti musí totiž člověk meditovat, naslouchat a koncentrovat se, zaměřit se na božské hry malého Krišny (Bála Krišna Líla), poznat sladkost Pána. A proto začal psát toto dílo…

Název „Bhagavatam“ je pak Bůh sám o sobě, kniha sama je Bhagavanem, a dle jeho slov každý kdo ji čte (i jen pouhé 2 strany), může proto dosáhnout klidu mysli.
Čtení Srimad Bhagavatamu nám pomáhá očistit mysl od všech zlých forem, od všech démonů uvnitř nás, tak jako když Krišna zabíjel démony, kteří ovšem nebyli vně ale ve skutečnosti uvnitř.

Poslechněte si celý záznam…


Žádné komentáře: